Partia polityczna dla młodych

Ogłoszenie

Aktywność nie gryzie, pełnoletność nie jest wymagana, a sama rejestracja do niczego nie zobowiązuje.

#1 2012-04-30 19:55:25

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Przywileje rządzących

Uważam że należy znieść immunitet, poseł może wylecieć z sejmu jeżeli popełni przestępstwo (jazda po pijanemu), nie stawia się na posiedzenia (sory jak ja nie przyjdę do roboty to mnie z niej wyleją, a nie dadzą premię), należałoby ograniczyć liczbę posłów, ich wypłatę, powinni być odpowiedzialni za swoje obietnice i z nich rozliczani.

Offline

 

#2 2012-04-30 19:59:53

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

Najlepszą formą rozliczenia niespełnionych obietnic są wybory i w tym względzie nic bym nie zmieniał. Co do reszty pełna zgoda.

Offline

 

#3 2012-04-30 20:06:21

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

Dodałbym do tego zmianę pewnych pojęć ideologicznych. Poseł, rząd, prezydent, senator - oni nie rządzą, oni mają służyć, służyć narodowi. To stanowisko to prestiż. Poseł musi być godzien wykonywanej funkcji. Rządzić to mógł król. Poseł ma jedynie stanowić wolę narodu jako takiego. Pozbycie się tej ideologicznej namiastki władzy pozwoliłoby klasie politycznej zbliżyć się do obywateli.

Offline

 

#4 2012-04-30 20:30:50

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

Bardzo dobry pomysł, ja bym jeszcze dodała, że posłami mogą zostać tylko osoby niekarane, bez przeszłości w służbach, a także jeżeli potem mają zostać ministrem to żeby chociaż miały pojęcie o tym co robią, a najlepiej by byli to oczywiście ludzie z odpowiednim wykształceniem, a nie potem mamy taką ministrę Muchę co to nie ma pojęcia o sporcie, czy Giertycha, który uważa, że ludzie pochodzą od dinozaurów.

Offline

 

#5 2012-04-30 20:34:42

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

Czyli ministrowie-specjaliści a nie politycy. Mnie się ten pomysł podoba.

Offline

 

#6 2012-04-30 20:36:12

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

Ravand jak się jednak dostaniesz na tę uczelnię wojskową to kto wie może ministrem obrony narodowej zostaniesz .

Offline

 

#7 2012-04-30 20:37:06

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

HRG napisał:

Ravand jak się jednak dostaniesz na tę uczelnię wojskową to kto wie może ministrem obrony narodowej zostaniesz .

Ewentualnie będziemy mieli jakieś mięso armatnie na wypadek wojny

Offline

 

#8 2012-04-30 20:42:54

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

Coś w tym jest. Strach gdzieś we mnie niewielki pozostaje. Zostałem jednak solidnie skuszony stołkiem oficerskim po 4 latach, płatnymi studiami(w sensie oni płacą mi tylko muszę oddać jak wylecę) no i możliwościami uczelni bo jednak politechnika łódzka to nie to samo, a do Warszawy nawet na dzienne studia mnie nie stać.

Offline

 

#9 2012-04-30 20:52:51

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

Ja w sumie teraz nie żałuję tak tej japonistyki, nie byłoby mnie stać na studia w Krakowie. Rodzina nie dałaby rady. A jakbym musiała rzucić studia ze względów finansowych po takim wysiłku dzięki któremu bym się na nie dostała, to bym sobie chyba w łeb strzeliła.

Offline

 

#10 2012-05-01 00:08:25

Defo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 31
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

Partie polityczne nie powinny być sponsorowane przez państwo... Kasa owszem powinna jakaś być, ale w granicach 5tysięcy dla sejmu... ogólnie powinien również zostać zniesiony senat i tak jak było wyżej - zmniejszona liczba posłów i zniesiony immunitet

Offline

 

#11 2012-05-01 01:39:44

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

ravand napisał:

Dodałbym do tego zmianę pewnych pojęć ideologicznych. Poseł, rząd, prezydent, senator - oni nie rządzą, oni mają służyć, służyć narodowi. To stanowisko to prestiż. Poseł musi być godzien wykonywanej funkcji. Rządzić to mógł król. Poseł ma jedynie stanowić wolę narodu jako takiego. Pozbycie się tej ideologicznej namiastki władzy pozwoliłoby klasie politycznej zbliżyć się do obywateli.

Co jest zapisane w konstytucji

Aha i jeszcze niewiem czy pamietac obietnice PO z 2007 roku
Pamietacie 4xtak??
Jak nie to zpbaczcie jakimi obietnicami skusili wyborcow. Byly to sluszne postulaty, niestety tylko nimi zostaly...

Ostatnio edytowany przez Smile (2012-05-01 01:44:16)

Offline

 

#12 2012-05-01 07:49:26

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

Wiesz Smile, możemy kusić wyborców śmiesznymi postulatami i ich nie realizować. Wtedy nic się nie zmieni. Zdaję sobie sprawę z tego, że część z naszych już tu i teraz proponowanych rozwiązań przez część wyborców zostanie uznane za demagogię. Trzeba to wszystko nie tylko dobrze poprzeć argumentami, ale także starać się zrealizować, a najlepiej wprowadzić w czyn.

Offline

 

#13 2012-05-01 11:21:42

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

Smile to, że zapisane w konstytucji nie znaczy, że przestrzegane. Zewsząd słyszy się określenia rząd, władza. Politycy przekraczają uprawnienia i czynią wbrew woli narodu. Gdyby rzeczywiście było to zapisane w konstytucji to ich działania można by podać do sądu. Ta konstytucja to fikcja. Traktat lizboński dobitnie to pokazał.

Offline

 

#14 2012-05-01 13:24:39

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

Tak tak ja dobrze to wiem. Ale wlasnie o to tu chodzi prawda?? Chcemy pokazac ze mona cos zrobic, baa wrecz trzeba. Czyny nie slowa.
Jak najbardziej popieram wieksza czesc tego wszystkiego, ale problem w tym jak to wprowadzic. BO musismy miec pojecie prawne wzgledem wszystkiego(ja nie mam).
Co do traktatu lizbonskiego to mozna (przynajmniej mi sie tak wydaje ) go podwarzyc w lasnie tym ze jego podpisanie bylo niezgodne z nasza konstytucja.

Aha i wgledem  watku to obinzyl bym im pensje to wysokosci sredniej krajowej, w koncu reprezentuja przecietnego plaka. Jak sie poprawi sytuacja w kraju to beda wiecej zarabiac.
Rwoniez rozliczalbym ich z dni przepracowanych, jak i rozliczac liczby posiedzen sejmu- mozliwe 4 dni absencji w roku niczym urlop na zadanie

Ostatnio edytowany przez Smile (2012-05-01 13:44:12)

Offline

 

#15 2012-05-02 10:27:12

Defo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 31
Punktów :   

Re: Przywileje rządzących

Ja bym podniósł średnią krajową do wysokości minium 5tyś złotych - czyli tyle ile zarabia się w Niemczech. Wiem, że na początek byłoby ciężko ale do zrealizowania przez dobre rządy nawet przez 4 lata.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaterace hilding