Partia polityczna dla młodych

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktywność nie gryzie, pełnoletność nie jest wymagana, a sama rejestracja do niczego nie zobowiązuje.

#1 2012-04-29 22:38:40

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Nazwa, program itp.

Żeby założyć partię trzeba być pełnoletnim, stworzyć program oraz nazwę i logo, program należy tworzyć z poszanowaniem do Konstytucji i nie może namawiać do nienawiści rasowej, na tle religijnym, seksualnym itd., partię trzeba zarejestrować w Warszawskim Sądzie Okręgowym, co więcej do podania musi zostać dołączona lista z 1000 podpisów obywateli polski, z peselem, danymi osobowymi, trzeba ustalić także statut, siedzibę, sposób jej funkcjonowania, zgłoszenia muszą dokonać 3 osoby, jej prezes, wiceprezes i rzecznik. Z tym zgłoszeniem to może być największy problem, trzy odpowiedzialne osoby z Wawy się znajdą? Jeżeli tak to możemy działać, dawać pod postem propozycje nazwy, loga, programu itd.

Propozycje nazwy - lista:
- Nowa Polska - (demotywatory)

Offline

 

#2 2012-04-29 23:47:03

libertus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 12
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Witam
Jestem z demotów.Nazywam się Patryk.
Co Powiecie na taki program społeczny?
depenalizacja małej ilości marihuany
legalizacja związków partnerskich
legalizacja eutanazji
wysokie podatki dla najbogatszych
likwidacja funduszu kościelnego
wprowadzenie przepisów regulujących świeckość państwa
delegalizacja aborcji,możliwa tylko w przypadku gdy życie matki będzie zagrożone


Do tego jeszcze:
produkcja elektrowni wodnych zamiast jądrowych
wycofanie wojsk z Afganistanu
większe przeznaczanie środków na oświatę,
polityka prorodzinna tj.żłobki,przedszkola
rewolucja w systemie szkolnictwa
walka o usunięcie gazociągu rosyjsko-niemieckiego na Bałtyku


Proponuje nazwę 'Stronnictwo liberalno-demokratyczne'


To wszystko co mi teraz przychodzi do głowy.Co o tym myślicie?

Ostatnio edytowany przez libertus (2012-04-29 23:53:43)

Offline

 

#3 2012-04-30 00:02:34

karnal3

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 1
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Wiecie co ? Niezłe ale według mnie trochę badziewne nie w sensie samej idei ale bardziej to będzie obchodzić młodzież ... Dobra inaczej. Początek przypomina Palikota a taki punkt jak np.  "walka o usunięcie gazociągu rosyjsko-niemieckiego na Bałtyku" to trochę bez sensu. Chyba nie wiem nic o tym ale bardziej wolałbym przycisnąć Polityków żeby nie mieli jak w raju , żeby coś zaczęli robić. Chodzi mi o to, że gdy usuniemy im wszystkie udogodnienia same pijawki już się tam nie będą pchać a i może jeszcze będą może jacyś mądrzy Ludzie Tworzyć lub dochodzić do jakiś Grup , partii i może wtedy Polska odzyskała by "dobrych" polityków. Tak btw. to ja z rodziną oglądam Polityków i program chyba bodajże pod lupą czy coś takiego tylko po to żeby się pośmiać, więc chyba trzeba zabrać im trochę tej sceny komiczno-politycznej i zagonić stado do pracy a nie przy korycie siedzieć.

Offline

 

#4 2012-04-30 10:17:10

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

libertus napisał:

wysokie podatki dla najbogatszych
delegalizacja aborcji,możliwa tylko w przypadku gdy życie matki będzie zagrożone
Produkcja elektrowni wodnych zamiast jądrowych
większe przeznaczanie środków na oświatę,
walka o usunięcie gazociągu rosyjsko-niemieckiego na Bałtyku
To wszystko co mi teraz przychodzi do głowy.Co o tym myślicie?

Mam zastrzeżenia co do tych wybranych postulatów. Po pierwsze dlaczego mamy karać ludzi pracowitych, przedsiębiorczych, którzy tworzą własne biznesy i uczciwie zarabiają własne pieniądze ?
Delegalizacja aborcji ? Jaki to ma sens ? Nie ma szans na zlikwidowanie podziemia aborcyjnego, legalnie aborcje można przeprowadzić w państwach sąsiadujących z nami, aborcja była, jest i będzie, walka z tym, to jak walka z wiatrakami.
Kolejna sprawa, czemu rezygnować z energii jądrowej ? Jest bardzo wydajna, jest stosunkowo ekologiczna i bezpieczna, owszem należy inwestować w energie ze źródeł odnawialnych, ale najpierw skupmy się na zapewnieniu Polsce bezpieczeństwa energetycznego, gdy to osiągniemy można myśleć o alternatywnych źródłach energii.
Większe środki na oświatę ? Może najpierw pomysł skąd je wziąć ?
Walka o usunięcie gazociągu ? Chcesz usunąć legalnie zbudowany rurociąg ? Na dodatek zbudowany przez dwa Europejskie mocarstwa. Równie dobrze możesz iść na autostradę i spróbować zatrzymać rozpędzonego tira gołymi rękami, szanse na powodzenie masz podobne.

Offline

 

#5 2012-04-30 10:33:35

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Szkoda tylko że wiele postulatów Nowej Prawicy, to zwykła fantastyka i zero konkretów jak to zrobić.

Offline

 

#6 2012-04-30 10:57:45

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

patro17201 napisał:

SPRAWY NATURY PRAWNEJ I OBYCZAJOWEJ
1. Powrót do zasady „Volenti non fit iniuria”, tzn. „Chcącemu nie dzieję się krzywda”.

2. Uproszczenie prawa przez zredukowanie liczby ustaw.

3. Zwiększenie uprawnień osób korzystających z obrony koniecznej.

4. Wprowadzenie kary śmierci dla morderców i zaostrzenie innych kar, w szczególności tych przeciwko życiu, zdrowiu i wolności osobistej oraz popełnianych ze szczególnym okrucieństwem.

5. Zabranie urzędnikom państwowym prawa do decydowania o tym, jakich roślin i substancji może używać obywatel, celem oddania Polakom władzy nad własnym życiem i przypomnienia, że „każdy jest kowalem własnego losu” i odpowiada za swoje czyny.

6. Zniesienie rządowych regulacji w sprawie emerytur i rent tak, by każdy obywatel podejmował decyzje o przerwaniu pracy w pełni samodzielnie i możliwie maksymalnie odpowiedzialnie.

7. Wzmocnienie ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci – tyle że „naturalną” dla mordercy jest śmierć na szubienicy.

8. Ułatwienie dostępu do broni, w myśl zasady, że wolny, rozsądny człowiek ma prawo się bronić przed bandytami, którzy prawie zawsze mają dostęp do broni.

9. Blokowanie ustaw instytucjonalizujących konkubinaty i związki homosiów oraz ułatwiających adopcję dzieci przez takie związki. W przyszłości, być może, usunięcie wszelkich zapisów mówiących o małżeństwie. Problem stanowi „upaństwowienie” małżeństwa, powstałe na gruncie prawa cywilnego.

10. Zmniejszenie wpływu organów Unii Europejskiej na życie Polaków.

11. Uporządkowanie sytuacji tajnych służb i policji, przez jasne określenie ich kompetencji.

12. Zwiększenie autonomii poszczególnych regionów i decentralizacja władzy.

Co myślicie o postulatach KONGRESU NOWEJ PRAWICY?
Według mnie, nie da się wymyślić nic lepszego.

Tylko kilka przykładów.
1. Nie wiem jak ty, ale ja nie mam pojęcia co to ma znaczyć.
2.Jakich ustaw ? Do jakiej ilości ? Zero konkretów, tylko ładnie brzmiący slogan.
3. To samo zero sprecyzowania.
4. Zaostrzenie innych kar, których ? Kolejny raz zero konkretów.
5. Jakie substancje ? Jakie rośliny ?
6. Na jakiej zasadzie zniesienie ? Jeśli ktoś przepracował 30lat dostanie zwrot składek? Czy może pieniądze przepadają ?
7. Jak chcesz chronić życie od poczęcia, skoro w wielu krajach aborcja jest legalna?
8. Dziwnym trafem, w krajach gdzie najłatwiej o dostęp do broni przestępczość jest najwyższa.
9. Kto to jest "homoś" ? Dlaczego zakazywać związków partnerskich ?
10. Jak to zrobić? Jakiś pomysł? Kolejny piękny slogan.

Offline

 

#7 2012-04-30 16:12:29

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Oto moja propozycja co do dwóch z wyszczególnionych przeze mnie najważniejszych gałęzi. Pewnie nie znajdą one zbytniego poparcia, bo są zbyt radykalne. Chciałem tylko zaznaczyć, że to, co jest nam w tej chwili potrzebne to nie powolna ewolucja lecz rewolucja na miarę dziejów. Ten burdel tonie i nie załatamy go płachtą papy przyklejoną na klej zrobiony z jajek. Tu trzeba solidnej płachty metalu i mocnej spawarki, by dało się coś jeszcze uratować. Przyjmę krytykę założeń z godnością pod warunkiem, że będzie konstruktywna. To nie program partii lecz zarys ogólnych założeń (mam nadzieję słusznych). Odpowiedzi w stylu: to nie konkrety tylko czcze gadanie możecie sobie darować. To dopiero początki. Nie stawia się domu zaczynając od dachu. Najpierw wprowadza się ideę a później solidnie ją rozwija. Jeśli kogoś interesuje dalsza część to z chęcią napiszę (tylko wpierw muszę mieć dla kogo). Obelgi pozostawcie dla siebie. Jeśli chcecie się bawić jak obecni politycy to jest to jedynie strata czasu.

Najważniejsze gałęzie interesu państwa:
GOSPODARKA, EDUKACJA, PRAWO, ADMINISTRACJA, SPRAWY MIĘDZYNARODOWE.

1. GOSPODARKA
-zniesienie instytucji banków prywatnych jako narzędzia destrukcyjnego dla gospodarki; kredyty przyznaje państwo, nie rozdając ich przy tym na lewo i prawo; kogo nie stać na kredyt, nie otrzyma go; decyzja przełamująca pogląd, że banki są źródłem rozwoju gospodarczego państwa, nie są; zarabia na tym system bankowy, towary są przez to droższe; banki zamieniają brak produktywności na pieniądz, sztuczny pieniądz dodajmy, bowiem banki kreują jedynie wirtualne pieniądze, których i tak nikt nie posiada; to tylko lichwa; zamiast w ekonomię banków należy inwestować w produkcję; liczy się eksport; tylko on generuje realny zysk; następuje rewitalizacja systemu; przyszłe pokolenia nie są zadłużane;

-inwestycje w przemysł przyszłościowy(np. elektroniczny, elektrotechniczny, high-tech); zmniejszenie rozprowadzania dóbr narodowych, np. złóż miedzi w myśl zasady, że bardziej opłaca się sprzedać produkt wykonany z miedzi niż sam surowiec; brak ingerencji obcego kapitału w gospodarkę surowcową; to jest kradzież; surowce naturalne należą do nas i nie powinniśmy rozdawać ich za grosze w zamian za czcze obietnice; sami potrafimy o siebie zadbać; cel: powstrzymanie wyprowadzania pieniędzy i surowców z państwa (vide gaz łupkowy); brak skrajności; nie chodzi o całkowite wstrzymanie, ale o logiczne zagospodarowanie majątkiem narodowym;

-pochwała przedsiębiorczości; przywileje dla nowopowstałych firm(nie zrewitalizowanych vide zmieniony właściciel i nowa nazwa); podatki rosną wraz z zyskami; w myśl zasady, że biznesman nie pracuje siłą własnych rąk, a cudzych jego zarobki nie mogą rosnąć w nieskończoność kosztem pracowników; nie prowadzi to do ubożenia klasy wyższej, a jedynie zmniejszenia różnic pomiędzy nimi a klasą pracującą, dzieki której pozyskują swój dochód;

-polityka społeczna: brak subwencji dla poszukujących pracy; nowy system zakłada zmniejszenie bezrobocia do tak niskiego poziomu, że niemal każdy przypadek braku pracy będzie musiał wiązać się z nieróbstwem; brak instytucjonalnych zapomóg dla biednych i wychowujących dzieci w imię zasady: dlaczego mam płacić za utrzymanie cudzej rodziny; jeśli kogoś nie stać na utrzymanie własnej rodziny niech jej nie zakłada; jeżeli nie ma pracy niech ją znajdzie; dla chcącego nic trudnego;

-polityka prorodzinna: zniesienie podatków odpracowniczych podczas całej ciąży oraz podwojonego okresu wczesnego wychowania dzieci; to inwestycja w przyszłe pokolenia; proacodawca nie musi się obawiać zatrudnienia kobiety w ciąży, jest to w pewnej mierze dla niego atut, np. kobieta pracuje do 6 miesiąca ciąży- przedsiębiorca nie płaci za nią podatków już za ten okres następnie matka opiekuje się dzieckiem, bierze częste urlopy, często zwalnia się z pracy - przedsiębiorca nie płaci za nią podatków za podwojony okres tych nieobecności; wykazuje mniejsze straty i mniejszy opór przed zatrudnieniem kobiety;

-wprowadzenie zasad świeckiego państwa; kościół dokumentuje swe zyski i płaci od nich regularne podatki; jest instytucją kontrolowaną; w myśl zasady wiara jest sprawą każdego z osobna; nie każdy wierzy nie każdy nie wierzy; nie każdy musi płacić kościołowi; kościół utrzymuje się sam jak przedsiębiorstwo, a skoro zatrudnia pracowników, płaci podatki to udokumentowuje dochody i jest kontrolowany(kontrola legalności dochodów).

2. EDUKACJA
-brak prywatnych uczelni wyższych; nauczanie wyższe pozostaje dla ludzi z predyspozycjami i chęciami; wprowadzenie zasady elitarności studiów; budowanie kadry wyspecjalizowanych pracowników; rewitalizacja znaczenia studiów w ujęciu prestiżu; niektóre kierunki niegdyś uważane za studia wyższe lub odpowiedniki studiów wyższych przeniesione do szkolnictwa okołowyższego; z dyplomem ukończenia, np. trzyletniego kursu nauk geologicznych(pozostających jedynie odpowiednikiem studiów o tej samej tematyce); dążenie do elitarności kadry i nauczania w szkolnictwie wyższym; premiowany zapał i zaangażowanie tak w nauce jak i w nauczaniu;

-motywacja nauczycielska: nauczyciele mają nauczać, zachęcać do nauczania, przygotować przyszłe pokolenia, będą zatem premiowani za dobre wyniki uczniów; dostaną w ten sposób motywację do wpajania wiedzy młodym ludziom(nie za oceny lecz wyniki, np. na corocznych państwowych testach wiedzy);

-powrót do systemu podstawówka-liceum; likwidacja gimnazjum jako odosobnionego siedliska wzmożonej agresji, patologii i innych niepożądanych czynników wywołanych przez okres dojrzewania; podstawówka 8 lat plus liceum ogólnokształcące 3 lata plus 1 rok liceum z przedmiotami wybranymi na maturę;

-ustanowienie większej ilośći szkół zawodowych kształcących na danych kierunkach; zrewitalizowanie negatywnego wizerunku tego typu szkół; propagowanie poglądu, że każda praca jest potrzebna; każdy człowiek się liczy; brak studiów czy niewybranie liceum nie czyni człowieka gorszym od innych;

-edukowanie społeczeństwa: polityka pokoju, wzajemnej pomocy, uczciwości, sprawiedliwości, wpajanie zasad antynienawiści w imię zbudowania społeczeństwa będącego jednym spójnym organizmem; z ludźmi o różnych poglądach lecz nie będącymi rakiem toczącym ten organizm wobec siebie.

Offline

 

#8 2012-04-30 16:45:24

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

ravand napisał:

2. EDUKACJA
-brak prywatnych uczelni wyższych; nauczanie wyższe pozostaje dla ludzi z predyspozycjami i chęciami; wprowadzenie zasady elitarności studiów; budowanie kadry wyspecjalizowanych pracowników; rewitalizacja znaczenia studiów w ujęciu prestiżu; niektóre kierunki niegdyś uważane za studia wyższe lub odpowiedniki studiów wyższych przeniesione do szkolnictwa okołowyższego; z dyplomem ukończenia, np. trzyletniego kursu nauk geologicznych(pozostających jedynie odpowiednikiem studiów o tej samej tematyce); dążenie do elitarności kadry i nauczania w szkolnictwie wyższym; premiowany zapał i zaangażowanie tak w nauce jak i w nauczaniu;

-motywacja nauczycielska: nauczyciele mają nauczać, zachęcać do nauczania, przygotować przyszłe pokolenia, będą zatem premiowani za dobre wyniki uczniów; dostaną w ten sposób motywację do wpajania wiedzy młodym ludziom(nie za oceny lecz wyniki, np. na corocznych państwowych testach wiedzy);

-powrót do systemu podstawówka-liceum; likwidacja gimnazjum jako odosobnionego siedliska wzmożonej agresji, patologii i innych niepożądanych czynników wywołanych przez okres dojrzewania; podstawówka 8 lat plus liceum ogólnokształcące 3 lata plus 1 rok liceum z przedmiotami wybranymi na maturę;

-ustanowienie większej ilośći szkół zawodowych kształcących na danych kierunkach; zrewitalizowanie negatywnego wizerunku tego typu szkół; propagowanie poglądu, że każda praca jest potrzebna; każdy człowiek się liczy; brak studiów czy niewybranie liceum nie czyni człowieka gorszym od innych;

-edukowanie społeczeństwa: polityka pokoju, wzajemnej pomocy, uczciwości, sprawiedliwości, wpajanie zasad antynienawiści w imię zbudowania społeczeństwa będącego jednym spójnym organizmem; z ludźmi o różnych poglądach lecz nie będącymi rakiem toczącym ten organizm wobec siebie.

Nie znam się na gospodarce dlatego ją pominę, a odniosę się jedynie do edukacji. Moim zdaniem nie ma sensu likwidować uczelni prywatnych, na podobnej zasadzie działają studia wieczorowe, już teraz dyplom uczelni publicznej jest wart więcej i tak będzie zawsze.
Powrót do systemu podstawówka-liceum również uważam za bezsensowne, powiedziało się A i wybudowano wiele nowych szkół, stworzono gimnazja, to teraz trzeba powiedzieć B i z tym żyć.
Co do reszty zgadzam się właściwie w 100% .

Offline

 

#9 2012-04-30 17:46:20

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

libertus napisał:

Witam
Jestem z demotów.Nazywam się Patryk.
Co Powiecie na taki program społeczny?
depenalizacja małej ilości marihuany - jestem za.
legalizacja związków partnerskich - jestem za
legalizacja eutanazji - jestem za, pod warunkim, że zabieg ten będzie dokonywał się za zgodą chorego nie rodziny.
wysokie podatki dla najbogatszych - bogaci już płacą wyższe podatki
likwidacja funduszu kościelnego - jak najbardziej za
wprowadzenie przepisów regulujących świeckość państwa - także za
delegalizacja aborcji,możliwa tylko w przypadku gdy życie matki będzie zagrożone - przeciw, skoro jesteś za legalizacją eutanazji to dlaczego aborcja miałaby być nielegalna.

Do tego jeszcze:
produkcja elektrowni wodnych zamiast jądrowych - nie stać nas na to.
wycofanie wojsk z Afganistanu - jak najbardziej za
większe przeznaczanie środków na oświatę, - ja bym tu stawiała na całkowitą reformę oświaty
polityka prorodzinna tj.żłobki,przedszkola - za
rewolucja w systemie szkolnictwa - tak
walka o usunięcie gazociągu rosyjsko-niemieckiego na Bałtyku - bez sensu, gazociąg jest, walka z Rosją i Niemcami pogorszy nasze stosunki dyplomatyczne, teraz trzeba się ugadać z Rosją tak byśmy nie zostali bez ropy i gazu.


Proponuje nazwę 'Stronnictwo liberalno-demokratyczne' - już chyba gdzieś słyszałam tę nazwę.

Słowik spamujesz.

Padro nawet nie będę tego komentować, fajnie, że kochasz Nową Prawicę, ale to nie jest fanklub NP.

Ravand -

1. GOSPODARKA
-zniesienie instytucji banków prywatnych jako narzędzia destrukcyjnego dla gospodarki; kredyty przyznaje państwo, nie rozdając ich przy tym na lewo i prawo; kogo nie stać na kredyt, nie otrzyma go; decyzja przełamująca pogląd, że banki są źródłem rozwoju gospodarczego państwa, nie są; zarabia na tym system bankowy, towary są przez to droższe; banki zamieniają brak produktywności na pieniądz, sztuczny pieniądz dodajmy, bowiem banki kreują jedynie wirtualne pieniądze, których i tak nikt nie posiada; to tylko lichwa; zamiast w ekonomię banków należy inwestować w produkcję; liczy się eksport; tylko on generuje realny zysk; następuje rewitalizacja systemu; przyszłe pokolenia nie są zadłużane;

Za.

-inwestycje w przemysł przyszłościowy(np. elektroniczny, elektrotechniczny, high-tech); zmniejszenie rozprowadzania dóbr narodowych, np. złóż miedzi w myśl zasady, że bardziej opłaca się sprzedać produkt wykonany z miedzi niż sam surowiec; brak ingerencji obcego kapitału w gospodarkę surowcową; to jest kradzież; surowce naturalne należą do nas i nie powinniśmy rozdawać ich za grosze w zamian za czcze obietnice; sami potrafimy o siebie zadbać; cel: powstrzymanie wyprowadzania pieniędzy i surowców z państwa (vide gaz łupkowy); brak skrajności; nie chodzi o całkowite wstrzymanie, ale o logiczne zagospodarowanie majątkiem narodowym;

Za.

-pochwała przedsiębiorczości; przywileje dla nowopowstałych firm(nie zrewitalizowanych vide zmieniony właściciel i nowa nazwa); podatki rosną wraz z zyskami; w myśl zasady, że biznesman nie pracuje siłą własnych rąk, a cudzych jego zarobki nie mogą rosnąć w nieskończoność kosztem pracowników; nie prowadzi to do ubożenia klasy wyższej, a jedynie zmniejszenia różnic pomiędzy nimi a klasą pracującą, dzieki której pozyskują swój dochód;

ZA.

-polityka społeczna: brak subwencji dla poszukujących pracy; nowy system zakłada zmniejszenie bezrobocia do tak niskiego poziomu, że niemal każdy przypadek braku pracy będzie musiał wiązać się z nieróbstwem; brak instytucjonalnych zapomóg dla biednych i wychowujących dzieci w imię zasady: dlaczego mam płacić za utrzymanie cudzej rodziny; jeśli kogoś nie stać na utrzymanie własnej rodziny niech jej nie zakłada; jeżeli nie ma pracy niech ją znajdzie; dla chcącego nic trudnego;

Przeciw. Po pierwsze w życiu zdarzają się sytuacje losowe, ludzie nagle umierają i zostawiają bliskich bez środków do życia. Takiej rodzinie powiesz sory, ale nie będę na was płacił? Jasne, że należy walczyć z tymi, którzy kombinują i nie chce się im ruszyć dupy do roboty, ale są ludzie którzy mają pracę, mają tę pomoc socjalną ale i tak ledwo wiążą koniec z końcem.

-polityka prorodzinna: zniesienie podatków odpracowniczych podczas całej ciąży oraz podwojonego okresu wczesnego wychowania dzieci; to inwestycja w przyszłe pokolenia; proacodawca nie musi się obawiać zatrudnienia kobiety w ciąży, jest to w pewnej mierze dla niego atut, np. kobieta pracuje do 6 miesiąca ciąży- przedsiębiorca nie płaci za nią podatków już za ten okres następnie matka opiekuje się dzieckiem, bierze częste urlopy, często zwalnia się z pracy - przedsiębiorca nie płaci za nią podatków za podwojony okres tych nieobecności; wykazuje mniejsze straty i mniejszy opór przed zatrudnieniem kobiety;

ZA

-wprowadzenie zasad świeckiego państwa; kościół dokumentuje swe zyski i płaci od nich regularne podatki; jest instytucją kontrolowaną; w myśl zasady wiara jest sprawą każdego z osobna; nie każdy wierzy nie każdy nie wierzy; nie każdy musi płacić kościołowi; kościół utrzymuje się sam jak przedsiębiorstwo, a skoro zatrudnia pracowników, płaci podatki to udokumentowuje dochody i jest kontrolowany(kontrola legalności dochodów).

Za.

2. EDUKACJA
-brak prywatnych uczelni wyższych; nauczanie wyższe pozostaje dla ludzi z predyspozycjami i chęciami; wprowadzenie zasady elitarności studiów; budowanie kadry wyspecjalizowanych pracowników; rewitalizacja znaczenia studiów w ujęciu prestiżu; niektóre kierunki niegdyś uważane za studia wyższe lub odpowiedniki studiów wyższych przeniesione do szkolnictwa okołowyższego; z dyplomem ukończenia, np. trzyletniego kursu nauk geologicznych(pozostających jedynie odpowiednikiem studiów o tej samej tematyce); dążenie do elitarności kadry i nauczania w szkolnictwie wyższym; premiowany zapał i zaangażowanie tak w nauce jak i w nauczaniu;

Przeciw. Szkoły prywatne to jest biznes, nie możesz zabronić ludziom prowadzić własnej działalności gospodarczej, poza tym likwidacja równałaby się z wypłatą ogromnych odszkodowań.

-motywacja nauczycielska: nauczyciele mają nauczać, zachęcać do nauczania, przygotować przyszłe pokolenia, będą zatem premiowani za dobre wyniki uczniów; dostaną w ten sposób motywację do wpajania wiedzy młodym ludziom(nie za oceny lecz wyniki, np. na corocznych państwowych testach wiedzy);

ZA.

-powrót do systemu podstawówka-liceum; likwidacja gimnazjum jako odosobnionego siedliska wzmożonej agresji, patologii i innych niepożądanych czynników wywołanych przez okres dojrzewania; podstawówka 8 lat plus liceum ogólnokształcące 3 lata plus 1 rok liceum z przedmiotami wybranymi na maturę;

ZA. Poza tym przywrócenie 50% progu zdawalności matury.

-ustanowienie większej ilośći szkół zawodowych kształcących na danych kierunkach; zrewitalizowanie negatywnego wizerunku tego typu szkół; propagowanie poglądu, że każda praca jest potrzebna; każdy człowiek się liczy; brak studiów czy niewybranie liceum nie czyni człowieka gorszym od innych;

ZA.
-edukowanie społeczeństwa: polityka pokoju, wzajemnej pomocy, uczciwości, sprawiedliwości, wpajanie zasad antynienawiści w imię zbudowania społeczeństwa będącego jednym spójnym organizmem; z ludźmi o różnych poglądach lecz nie będącymi rakiem toczącym ten organizm wobec siebie.

Za.

Trzeba by to trochę uporządkować, proponuję zajać się poszczególnymi dziedzinami życia i dopracowywać postulaty. Proszę by każdy odniósł się do zamieszczonych wyżej propozycji, drogę demokratycznego głosowania wybierzemy najlepsze.

Zasady panujące wewnątrz partii:
- wstąpić może każdy pełnoletni obywatel
- swoje zdanie może wyrazić każdy
- brak dyscypliny partyjnej
- partia pozostaje świecka
- partia nie namawia do nienawiści

Trzeba to oczywiście ładnie ubrać, ale co sądzicie o punkcie 3. O braku dyscypliny partyjnej?

Offline

 

#10 2012-04-30 18:29:33

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

No cóż może nie wszystko przemyślałem w 100%.
1.Co do zabierania "socjalu" chyba jestem właśnie zbyt przewrażliwiony na przejawy cwaniactwa, nieróbstwa i chamstwa. W tym kraju tego pełno, zresztą w innych też. Może zamiast całkowitego wycofania można by po prostu dokładniej sprawdzać na co i po co są te pieniądze później wydawane i czy są właściwie wykorzystywane. Jakaś kontrola nad tym musi być, bo w końcu są to czyjeś pieniądze. Poprzednio natomiast myślałem, że rolę tych państwowych subwencji mogłyby przejąć instytucje charytatywne, nieważne państwowe czy prywatne. Nie jestem nieczuły na ludzką krzywdę, ale wydaje mi się, że w tych czasach te dofinansowania są nadużywane na szeroką skalę. Socjal jest po prostu zbyt duży i nie chodzi o pojedyncze kwoty, a o całość.
2.Co do szkół prywatnych to miałem na myśli nic innego jak przemianowanie tylko ubrane w ładne słówka. To ma być tylko zmiana w nazewnictwie, nic szczególnego. Zasada działania pozostaje ta sama, papier też się za to dostaje, lecz zmienia się nastawienie ludzi i premiuje się tych z predyspozycjami, zapałem i chęciami. Nadal można by było uczyć się tego, co na studiach wyższych prywatnie.
3.Co do powrotu na system podstawówka-liceum to to, że coś się zmieniło nie oznacza, że zmieniło się na lepsze. Trudności zawsze będą, ale nie można się poddawać. Wszystkie problemy da się załatwić, a korzyści będą niewspółmierne.

Offline

 

#11 2012-04-30 18:37:08

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

1. Jasne trzeba walczyć z cwaniactwem, nie wolno jednak posuwać się do skrajności.
2. Jeżeli tak to nie widzę w tym nic złego.
3. Tutaj się zgodzę.

Ok, a jakiś pomysł na nazwę, bo w sumie od tego trzeba by zacząć. Jest propozycja Nowej Polski, jest Stronnictwo Liberalno-Demokratyczne. Kwestia druga to tłumów tu nie ma, jest nas ledwo garstka, pytanie czy warto i czy macie ochotę się w to angażować, czy też na forum tym będzie kilka luźnych pomysłów i na tym się skończy. Łapka w górę osoby pełnoletnie (podnosi łapkę).

Offline

 

#12 2012-04-30 18:39:12

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Co do dyscypliny partyjnej.
Jeśli w obrębie partii znajdą się ludzie, którzy się do tego nadają to nie będzie żadnego problemu. Chodzi mi przede wszystkim o umiejętność prowadzenia dyskusji, sensownej wymiany argumentów, wspólne dochodzenie do konsensusu i wypracowanie poglądów, z którymi wszyscy się zgadzają. Partia polityczna to w końcu ugrupowanie zrzeszające ludzi o podobnych poglądach. Mile widziany brak powiązania z dzisiejszą polityką, bo wszyscy wiemy jak ona wygląda. No i umiejętne odrzucanie chwastów. Trzeba być świadomym, że nie wszyscy będą chcieli dla nas dobrze. Niektórzy będą udawać, że się z nami zgadzają byleby zdobyć jakieś korzyści. Ja jedyne, co mogę stwierdzić to to, że jeśli robiłbym coś związanego z polityką to tylko dla dobra ogółu. Bo w końcu sam jestem jego częścią.


Pełnoletni jestem. Fakt, że dopiero od roku, ale zawsze coś. Jeśli chodzi o nazwę to raczej nie do mnie takie pytanie. Mi i tak by wyszło coś w stylu Klopsiki w Śmietanie. Co do rozszerzania działalności no to dość ciężkie pytanie. Po maturach mógłbym się tym zająć bardziej na poważnie. Teraz jedynie mogę wspierać. Trzeba jednak zacząć coś robić, ogłaszać się wszędzie, gdzie można znaleźć kogoś kto się nadaje. Demotywatory może nie są najlepszym środowiskiem, ale i tam można znaleźć parę perełek. Na początku będzie trudno, ale im więcej nas będzie tym prężniej to wszystko będzie się rozwijać.

Ostatnio edytowany przez ravand (2012-04-30 18:47:12)

Offline

 

#13 2012-04-30 18:48:49

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Pięknie powiedziane, uważam jednak, że każdy powinien mieć prawo do podejmowania decyzji zgodnie z własnym sumieniem, bez narzuconych z góry standardów. Moim zdaniem system jest zły i potrzebna jest grupa ludzi, która pomalutko mogłaby go zmieniać chociażby na lepsze. Uważam, że partie i politycy powinni być rozliczani ze swoich obietnic, jasne nie zawsze można wszystko zrealizować, ale jak ktoś obiecuje obniżenie podatków, a potem je podnosi to coś tu jest nie halo.

Rozumiem Ravand że jesteś zdecydowany coś zrobić i że nie znudzisz się po jednym dniu. To nie ma znaczenia, że masz 18 dopiero od roku, najbliższe wybory do Sejmu jak dobrze pamiętam za dwa lata.

Offline

 

#14 2012-04-30 18:48:59

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

HRG napisał:

Kwestia druga to tłumów tu nie ma, jest nas ledwo garstka, pytanie czy warto i czy macie ochotę się w to angażować, czy też na forum tym będzie kilka luźnych pomysłów i na tym się skończy. Łapka w górę osoby pełnoletnie (podnosi łapkę).

Myślę że spokojnie możemy jeszcze jakiś czas poczekać, powymieniać poglądy i zobaczyć czy pojawią się nowi. W międzyczasie można by powiedzieć o forum naszym znajomym, można też spróbować delikatnie "pospamować" w komentarzach politycznych demotów, może kolejne osoby się zarejestrują.
(Też podnosi łapkę)

Offline

 

#15 2012-04-30 18:53:20

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

No to jest nas na razie 3. Zrobię więc tu na tym forum trochę porządku żeby łatwiej można było wymieniać poglądy. Jeden taki zbiorowy temat to za dużo chaosu. Założę więc trochę nowych tematów. Zaproszę znajomych. Zobaczymy co nam z tego wyjdzie. Oczywiście wiek 18+ nie jest wymagany do rejestracji czy uczestnictwa w dyskusji.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaterace hilding