Partia polityczna dla młodych

Ogłoszenie

Aktywność nie gryzie, pełnoletność nie jest wymagana, a sama rejestracja do niczego nie zobowiązuje.

#1 2012-04-30 19:02:53

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Legalizacja narkotyków

Proponuję by każdy przedstawił stanowisko w tej sprawie, oczywiście popierając je stosownymi argumentami. Dobrze by było wymienić zalety i wady.

Osobiście uważam, że legalizacja marihuany jest dopuszczalna, nie wyobrażam sobie jednakże legalizacji kokainy, heroiny i pozostałych narkotyków. Uważam, że dostęp do marihuany powinny mieć osoby pełnoletnie, sprzedaż i produkcja powinny być nadzorowane przez odpowiednie służby.

Korzyści:
- młodzi jak chcą to potrafią, wdają się w kontakty ze środowiskiem przestępczym, legalizacja marihuany pozwoli zmniejszyć skalę tych kontaktów
- źródło dochodu dla państwa
- marihuana nie uzależnia tak jak inne narkotyki
- istniają badania które dowodzą pozytywnych skutków palenia marihuany
- z chwilą legalizacji marihuany spadnie popyt na inne narkotyki, jeśli da się ludziom możliwość legalnego zakupu, to nie będą ryzykowali

Wady:
- pomysł ten nie znajdzie poparcia wśród starszych przedstawicieli społeczeństwa

Ewentualnie na pewno jest za zmniejszeniem kary za posiadanie drobnych ilości na własny użytek, to śmieszne, że młodzi ludzie za posiadanie grama narkotyku trafiają za kratki.

Offline

 

#2 2012-04-30 19:15:30

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

Również uważam że legalizacja marihuany nie jest złym pomysłem, proponowałbym jednak na początek niekaranie ludzi za posiadanie małych ilości, jak i uprawy na własny użytek. Dopiero po pewnym czasie, gdy zobaczymy reakcje społeczeństwa i to czy ludzie dojrzeli do narkotyków, można myśleć o pełnej legalizacji. Tak jak ty nie wyobrażam sobie legalizacji twardych narkotyków.

Offline

 

#3 2012-04-30 20:02:07

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

Co do legalizacji mam mieszane uczucia. Nie chodzi o to, że jestem za czy przeciw. Sam nie paliłem i nigdy nie będę. Tak samo jak skończyłem już z paleniem i piciem. Po prostu stwierdziłem, że to nie dla mnie. Nie można ludziom zabraniać czegoś robić, jeśli nie dotyka to innych ludzi. Nie widzę różnicy pomiędzy marihuaną, alkoholem, ale też kokainą czy heroiną. Wszystko może być uzależniające. Nieważne czy jest to szkodliwe czy nie, w mniejszym stopniu czy w większym. To człowiek ma decydować, co jest dla niego dobre lub nie. Jak chcemy się bawić w komunę i myśleć, że wiemy, co jest dla innych dobre a co nie to chyba nie tędy droga. Uważam więc, że legalizacja marihuany jest równoznaczna z legalizacją innych środków odurzających. Czy to jest dobre? Uważam, że nie, nie mnie to wyrokować, ale na pewno jest sprawiedliwe.

Ostatnio edytowany przez ravand (2012-04-30 20:02:30)

Offline

 

#4 2012-04-30 20:09:51

Green

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 3
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

Uważam,że legalizacja marihuany to zdecydowanie dobry pomysł,ale tylko marihuany,reszta narkotyków niech nadal zostanie nielegalna.

Offline

 

#5 2012-04-30 20:15:30

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

Ravand ja paliłam raz, też nie jestem wielką zwolenniczką marihuany, ale na chwilę obecną wśród młodych istnieje swego rodzaju trend, presja. Uważam, że tak jak można mieć paralizator czy gaz pieprzowy tak można mieć marihuanę, ale fakt, że pozwolisz ludziom chodzić z paralizatorem nie oznacza, że pozwolisz im także chodzić z naładowaną spluwą. Podobnie ma się z narkotykami.

Offline

 

#6 2012-04-30 20:38:12

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

Może i macie racje, nie będę się sprzeczał na ten temat. Mam po prostu gdzieś w sobie taką ideę prawdziwej wolności a nie tylko wolności półśrodków. Może czas dorosnąć. Zgodziłbym się z legalizacją marihuany, bo nie mam nic przeciwko temu, a skoro mamy wypracować porozumienie to trzeba do niego dochodzić. Dołożyłbym jednak całkowity zakaz reklamy wszystkich środków odurzających(wliczając alkohole).

Offline

 

#7 2012-04-30 21:04:57

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

W zasadzie jestem w stanie na to przystać, skoro nie wolno reklamować papierosów to dlaczego można reklamować alkohol. Dobry alkohol nie potrzebuje reklamy. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że przekonać do tego lobby alkoholowe będzie ciężko jak i tę grupę Polaków, którzy są miłośnikami %.

Wiesz idea całkowitej wolności nie jest zła, ale uważam, że na tym świecie za dużo jest obecnie idiotów by pozwolić im na wszystko. Koszty leczenia uzależnionych od heroiny poniesiemy my wszyscy, nie mówiąc o tym, że narkotyki te są tak silne, że nawet jedna próba może uzależnić.

Offline

 

#8 2012-04-30 22:05:47

patro17201

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 5
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

Ja proponuję zasadę 'Chcącemu nie dzieję się krzywda'. Narkotyki powinny być legalne wszystkie. Powinny posiadać też ulotkę zawierającą skutki uboczne, jeżeli ktoś umrze od narkotyków to jednego idioty mniej w społeczeństwie, sam się na to godzi. Gdy będą legalne to cała mafia przestanie istnieć. Ludzie co nie mają rozumu to wezmą narkotyki nawet jak nie będą legalne. Gdy heroina będzie legalna, to ćpun nie będzie zabijał by zdobyć kasę na heroinę, bo będzie ona wtedy prawie za darmo. Na zakazie narkotyków zarabia tylko mafia i zwiększa się przestępczość.

Offline

 

#9 2012-04-30 22:21:55

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

Patro a czy ty potrafisz tworzyć własne myśli, a nie tylko cytować JKM? Tłumaczyłam ci już, że nie zamierzamy być kopią NP.

Offline

 

#10 2012-04-30 23:41:45

Defo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 31
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

Co do legalizacji... powiem tak... Legalne może być wszystko, jeżeli to KLIENT (ten, który taki narkotyk zakupi) będzie LECZYŁ SIĘ za WŁASNE PIENIĄDZE, a nie sponsorowane przez państwo, bo to bez sens. Jeśli miałoby być tak jak teraz to tylko i wyłącznie legalizacja Marihuany, ale nie tylko tak jak jest w Holandii, gdzie są coffe shop'y (co dla budżetu państwa oczywiście jest dobre), ale też by ludzie mogli sadzić w domach na własny użytek, czyli by nie było żadnych zakazów dotyczących uprawy i spożywania tego "narkotyku" (co według mnie jest błędnym spostrzeżeniem). A pro po starszego pokolenia, to już chyba nie pamięta, że kiedyś faszerowali się tabletkami z AMFETAMINĄ... to by chyba było na tyle co do tej sprawy.

Offline

 

#11 2012-05-01 00:05:55

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

NIgdy ale to nigdy nie legalizowac tege syfu....to jest pierwszy krok do trumny...Nasz kraj to w wiekszosci ludzie pijacy alkohol na potenge, jakmyslicie co by sie stalo jakby marycha byla legalna, tez by palili na potenge i co potem?? Otepiale, ospale, leniwe spoleczenstwo....not good.
Co do twoich propozycji
- Mlodzi zawze bede palic ale myslac ze majac dostep do maryski ich odciagnie od innych narko to sie myslisz=na 100 palaczy marichuany 1 uzaleznia sie od heroiny...na 100 uzaleznionych od heroiny 100 zaczynalo od trawki--bledne kolo nie tedy droga
-powoduje psychozy, ze wzgledu na jej sklad i dzialanie, gdyz jest thc jest srodkiem psyvho aktywnym
-jak leczy niektore choroby, to wlasnie je tym leczyc nic po za tym
-trzeba zmienic prawo to napewno, koles zlapany z gramem trawki nie moze isc do wiezienia...
-dochod panstwa, to napewno ale patrz teraz na holandie, chcieli by to zdelegalizowac ale poprostu niemoga;wszystko by upadlo turystyka, czesc rolnictwa,wplywy ze sprzedazy...panstwo by poprostu chylilo sie ku upadkowi gdyz stalo sie to nieodlaczna czescia jej godpodarki

Ale nie mowie marysi nie(w koncu to takie ladne imie)---jak najbardziej hodowac hodowac i jeszcze raz hodowac lecz dla materialow, niewiem czy wiecie ale nici robione wlasnie z tej roslinki sa 4-6 razy mocniejsze, czyli trwalsze( co w tych czasach w zadnym wypadku nie oznacza lepsze) wystarczy to polaczyc z przemyslem tekstylnym (ktorego w tym momecie nie mamy) i mamy zajebiste dochody z czasem. Oczywiscie  latwo to napisac, zrobic pewnie sie nie da...tylko taka mysl

Offline

 

#12 2012-05-01 00:39:00

Defo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 31
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

Smile to Ty błędne myślenie powodujesz... Marihuana a w sumie olejek konopny leczy najcięższe stadium raka, wystarczy się dokopać w necie do tych informacji... zresztą gadanie o psychozach itp to też złe myślenie, bo własnie takie myślenie powoduje u palaczy konopi takie schorzenia... co do samych uzależnień... to tylko kretyn, który nie myśli sięga po gówna typu Hera... zresztą więcej pijących sięga po koke i amfe niż palaczy marihuany, bo są uświadomieni, a Ty bierzesz wszystko do jednego wora... Holandia mnie nie obchodzi bo to jest Polska. Nie chce coffe shopów, lecz by można było legalnie hodować trawkę i do palenia i do innych produktów (palenie dla własnych użytków a nie na sprzedaż) oraz dla celów medycznych.

Offline

 

#13 2012-05-01 00:54:42

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

Stary co ci powiem to ci powiem ale sie myslisz...udowodnione jest ze powoduje to i owo w glowie...ale nie kazdemu. Prosciej--jeden zapali 2 razy i sie napawi stanow lekowych, drugi bedzie palil cale zycie i nic mu nie bedzie.
To moze z innej strony, napiles sie piwa?? Stan alkoholowy, relax mala bania, luzna gadka itd. no potem wodka bo to mocniejsze---kumasz?? naturalna kolej rzeczy.
Olejek konpny to haszysz..nvm
Thc- substancja psycho aktywna---ciekawe co to oznacza dla dzialania na mozg???
Juz mowilem skoro cos leczy to jak najbardziej(ale wpierw to poprzec badaniami itd)

Offline

 

#14 2012-05-01 01:00:49

Defo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 31
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

Tak prawdziwymi badaniami,  a nie wyssanymi z palca . Skąd masz takie coś? Znam multum palaczy, bo sam palę. Żaden z nich nie miał nigdy stanów lękowych paranoi itp... dlatego dla mnie to po prostu bujda, która dali amerykanie bo walczyli z prawdą... dlaczego szamani słowiańscy byli szamanami ? bo palili dużo trawy ( z tego co dało się wyczytać, zresztą Indianie tak samo). Ostatnio byłem na weselu (2 dni temu) i żałuje, że zamiast Sensi palić to piłem tylko wódkę, pół imprezy nie pamiętam a na drugi dzień bliższy kontakt z sedesem - nie dziękuję... wole się dobrze bawić bez agresji, pośmiać się itp niż robić akcje tak jak dziewczyna mojego kuzyna... tak samo mogę się powiedzieć, że Ty się mylisz bo moje stwierdzenia są poparte doświadczeniami (przed chwilą też sobie lufkę zapaliłem) i jakoś nie czuje się ani otępiały, ani przytłoczony i rozleniwiony. Wręcz przeciwnie, mam ochotę na jeszcze więcej i by więcej działać. Zresztą też wpływa to na kreatywność, którą przez tą małą roślinkę uważaną za zło, mam o wiele większą niż kiedyś, kiedy siedziałem na ławce i chlałem browary z kumplami.
Choć nie przeczę, że czasami może zaszkodzić, jak wszystko. Bo jak się wszystko nadużywa to szkodzi. No, ale każdy ma swoje zdanie i nie można mu go zabronić

Ostatnio edytowany przez Defo (2012-05-01 01:01:46)

Offline

 

#15 2012-05-01 01:07:55

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Legalizacja narkotyków

Nie amerykanie robili te badania tak btw.
W kazdym razie zanim zrobil bym cokolwiek w jakikmkolwiek kierunku, przeprowadzil byl solidne badania-- pewnie chetnych nie trzeba bybylo dlugo szukac...
Mam kolegow co palili i do dziaj sie po tym zbieraja, albo nie zdazyli sie pozbierac...Ty masz swoje doswiadczenia ja mam swoje...
Widac wyniki ich sie roznia...nigdy nie bede za tym...sumienie mi nie pozwoli

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl