Partia polityczna dla młodych

Ogłoszenie

Aktywność nie gryzie, pełnoletność nie jest wymagana, a sama rejestracja do niczego nie zobowiązuje.

#1 2012-04-30 19:28:19

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Sprawy międzynarodowe

Uważam, że Polska jest krajem który zarówno geopolitycznie jak i kulturowo należy do Wschodu, dlatego uważam, że warto rozwijać współpracę z Rosją i w końcu się z tym krajem jakoś dogadać (mniejsza, że studiuję filologię rosyjską XD). Powinniśmy zacząć dbać o swoje interesy, a nie troszczyć się o innych. Sory, ale Ameryka się na nas wypnie jak przyjdzie co do czego. Podobnie zresztą większość krajów Europy Zachodniej. Nie raz i nie dwa olali nas w przeszłości, oleją nas i teraz. Co więcej Polska znajduje się w dosyć niekorzystnych położeniu geograficznym, ewentualny spór wschód-zachód zakończy się działaniami wojennymi na naszym terenie. Uważam, że powinniśmy prowadzić politykę zrównoważoną, ani prozachodnią, ani prowschodnią. Powinniśmy rozwijać handel z Rosją, Ukrainą, Białorusią, powinniśmy rozwijać przemysł w oparciu o te kraje. Nie powinniśmy się odwracać od wschodu, ale do jasnej cholery przestańmy też lizać dupę UE i Ameryce. Zacznijmy działać sami.

Offline

 

#2 2012-04-30 19:37:16

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

Ja uważam że już najwyższy czas, zacząć rozglądać się za partnerami gospodarczymi  w krajach szybko się rozwijających, nasze firmy jak najszybciej powinny wejść na rynek Indyjski, Brazylijski, czy szybko rozwijających się państw Afrykańskich.

Offline

 

#3 2012-04-30 19:39:41

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

Trochę ciężko wyobrażam sobie to wejście przy obecnych standardach, na pewno jednak mamy szansę na współpracę gospodarczą z wschodnimi sąsiadami.

Offline

 

#4 2012-04-30 19:46:34

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

Pomysł Alo wcale nie jest taki zły. Czemu niby mielibyśmy się ograniczać do światowych potentatów. I oni kiedyś zbledną tak jak kiedyś Wielka Brytania. Należy być w stosunku do nich konkurencyjnym. Oni też wspierają się gospodarkami rozwijającymi się, bo wiedzą, że bez nich by sobie nie poradzili. Obecnie to my jesteśmy rynkiem zbytu słabej jakości wcale nie tak tanich towarów z zachodu. Kupiliście kiedyś proszek w Niemczech? Ja porównałem te zagraniczne i te "nasze". Różnica w jakości prania, zapachu i kolorze. Produkt tej samej marki, a jednak inny. Czas wzmocnić naszą gospodarkę, nasz przemysł tak jak to robią Chiny a nie płaszczyć się przed zachodnimi braćmi i liczyć na jakieś ochłapy.

Co do tego z kim mamy się "bratać" to rzeczywiście ciężka sprawa. Moim zdaniem gdyby nie to, że ZSRR daje nam ropę i gaz oraz wisi nad nami z biczem nuklearnym to uważałbym, że trzeba całkowicie zerwać z nimi kontakty, no ale cóż takie czasy. Z drugiej zaś strony stoją dumni Amerykanie, którzy w większości nawet nie wiedzą, gdzie Polska leży i na tym samym stopniu mają nas gdzieś i zostawią bądź sprzedadzą nas przy najbliższej okazji. Jeśli zaś chodzi o ZSRE to wejście do niej było według mnie największym błędem. Doją nas jak mogą, stawiają warunki, hamują rozwój, wprowadzają bezsensowne prawa i ogólnie zaburzają naszą rzeczywistość. Dlatego uważam, że czas szukać pomocy gdzie indziej bądź stać się tak samo konkurencyjni jak oni. Dl chcącego nic trudnego.

Ostatnio edytowany przez ravand (2012-04-30 19:54:03)

Offline

 

#5 2012-04-30 19:49:00

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

Oczywiście, że należy gospodarkę wzmocnić i przede wszystkim należałoby przede wszystkim ułatwić życie ludziom przedsiębiorczym ale także przestać sprzedawać spółki państwowe gościom z zagranicy.

Offline

 

#6 2012-04-30 20:36:53

justynajusti94

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

Powinniśmy zerwać kazdego rodzaje ciągoty do USA bo wychodzimy tylko na wazelinowych durniów. NIe twierdze ze musimy zrywac z nimi kontakty ale podkreslam nasza wspolpraca z ameryka musi polegac na stosunkach czysto biznesowych z widoczna korzyscia dla nas inaczej to nie ma sensu. Po drugie musimy reklamowac inne myslenie wsrod naszych rodakow, bo u nas jest cos takiego ze nawzajem sie neinawidzimy a nie wspieramy w innych krajach jak rodakowi cos sie udaje to sie trzyma kciuki za niego a nie plotkuje o tym ze napewno ukradl itp. Przez to mamy wciaz roznego typu polityczne afery ktore nasz miedzynarodowy wizerunek rownaja do zera. Musimy powoli zmieniac wizerunek na scenie eropejskiej (na poczatek) po ty by inne kraje chcialy z nami wspolpracowac. Powinnismy reklamowac swoje prosukty i stawiac na esport a nie kulic wciaz ogon przed UE i zamykac wszelkiego rodzaju fabryki i firmy (chociazby cukrownie, ktore przynosily nam calkiem spory dochod) zyski z eksportu zmniejszały by nam dziure budżetowcze ale do tego wszystkiego potrzebny jest nam porzadny wizerunek kraju i dobre stosunki z innymi krajami

Ostatnio edytowany przez justynajusti94 (2012-04-30 20:39:59)

Offline

 

#7 2012-04-30 20:47:20

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

Fakt dobry wizerunek Polaka za granicą by się przydał, powód dla którego warto go rozwijać to choćby wybuchy nienawiści ze strony Holendrów ostatnimi czasy, fakt faktem Polacy po części sami sobie winni.
Ravand nie da się żyć w obecnym świecie jako samotna wyspa, jesteśmy skazani na współpracę, wiesz jest takie przysłowie "Trzymaj przyjaciół blisko, ale wrógów jeszcze bliżej", dlatego trzeba rozwijać dobre stosunki z naszymi sąsiadami. Nie można wypiąć się na wschód i na zachód jednocześnie, choć uważam, że należy ograniczyć ingerencję UE w nasze sprawy. UE realizuje politykę krajów wysoko rozwiniętych, która  naszym kraju rozwijającym się nie przynosi dobrych rezultatów.

Offline

 

#8 2012-04-30 20:53:14

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

W pewnym sensie masz rację, nie należy wypinać się na innych, ale bardziej skłaniałbym się do wniosku justyny o czysto biznesowych kontaktach. Nie promuje autarkii, bo wiem że to niemożliwe. Z konkurencyjnością chodziło mi bardziej o porównanie do takich Niemiec. W czym są od nas lepsi, że nie możemy mieć takiej gospodarki jak oni. W tym sensie dla chcącego nic trudnego.

Offline

 

#9 2012-04-30 21:00:35

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

Owszem chodzi mi głównie o stosunki biznesowe, ale wiesz można rozwijać także współprace kulturową typu wymiany studenckie, wspólne imprezy itp. Nie uważam jednak za słuszne ujednolicanie prawa w pewnych dziedzinach gdzie nie jest to konieczne.

Offline

 

#10 2012-04-30 21:02:54

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

Uznałem to za oczywistość. Mi chodziło bardziej o stosunki polityczne z rządami innych państw, a nie kulturowe z obywatelami.

Ostatnio edytowany przez ravand (2012-04-30 21:03:08)

Offline

 

#11 2012-05-01 00:05:38

Defo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 31
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

Powinniśmy bliżej związać się z Węgrami, jedno z najbardziej przyjaznych nam Państw, oraz z Turcją. DO Ruskich nie jestem przekonany, wole już Niemcy, bo oni przynajmniej nie wbili nam 2 razy sztyletu w plecy, a byli bezpośrednio "albo jesteście z nami, albo przeciwko nam". Tu może trochę lekcji historii, gdyż przed 2 Wojną Światową, Niemcy proponowali nam układ, byśmy z nimi zdobyli Rosję, a za współpracę chcieli od nas udostępnienia ziemi na budowę autostrady od Berlina do Prus Wschodnich, nasi ślepo wierzyli we Francję i Anglię i skończyło jak się skończyło (szkoda, że Piłsudski już nie żył w tamtych czasach...). A tak to na początek to powinniśmy rozwijać FIRMY POLSKIE w POLSCE, bo od tego trzeba zacząć... Bo jak na razie zagraniczne przejmują Polskie firmy... np. stocznie zostały wyprzedane Arabom i innym szejkom i tym co mają kasę za psie grosze... mimo, że dobrze prosperowały... huty i kopalnie też upadają i są sprzedawane... nie mówiąc o gazie z łupków

Offline

 

#12 2012-05-01 00:31:23

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

Popieram przedmowce...to co sie dzieje to jest poprostu chore przychodzi kolo wykupuje kopalnie,hute itd ktora bankrotowala ze wzgledu na zarzadzanie, nic nie wymienie nic nie kupuje, jedzie na tym samym sprzecie co byl baa nawet tych samych ludzi zatrudnia  i osiaga milionowe zyski w skali roku. Polskie huty zostaly sprzedane za 6000000zl (miler) a byly warte o jedo zero wiecej...pytam sie wtf...malo tego jeszcze okrzyknieto to sukcesem.
Co do stosunkow z rosja, ja was prosze czy wy naprawde uwazacie ze to si emoze udac...historia uczy i to najblizsza, ze to se ne da. Umowa gazowa z rosja -niekorzystna,najdrozszy gaz w europie, rurociag gazowy w baltyku- pominiety kraj, brak odszkodowac dla polski rybakow chociaz  rybacy z innych nacji dostaly solidne, smolensk-no coment, ...musicie pamietac ze rusy ruchaly nas w zadki ostatnie 50 lat, myslicie ze teraz tego nie robia(wybaczcie ale ja uwazam ze w Polsce dziala ruska agentura, ale to nie ten temat chcoicaz uwazam ze doprowadzenie do lustracji jest rzecza pierwszorzedna) a gaz mozemy brac np od norwegow, duzo jest rowiazan kazde jest trudne- ja uwazam ze ruskimi nie ma co gadac na zaden temat.
Druga sprawa to UE-- kolejny syf narzucajacy nam swoje ja. Niewiem czy wiecie czym jest traktat lizbonski, dla tych co nie wiedza szybko tlumacze---konstytucja UE ktora jest ponad konstytucjami panstw czlakowskich, nasza juz jest naiewazna ze wzgledu ze tamta zostala podpisana co bylo niezgodne z nasza konstytucja ...paranaoja. Narzucone zostalo nam zamkniecie dochodowych czesci przemyslu; cukiernie, betoniarnie, mleczarnie itd zostalismy importerem nadwyzek  twarowych innych panstw...Jedynym krajem ktory sie temu sprzeciw byla Irlandia , tam odbylo sie referendum(3x), tam powiedziano traktatowi nie. I co ? I nic... ludzie powiedzieli ze tego nie chca a parlament europejski przymusil ich (politykow) to podpisania tego swistka(jezeli ktos myslal ze UE to typowa demokracja --not hapening)...

Takie  ot moje zdanie
Ogolnie prowadzic rozmowy z tymi co nam pomagali a nie dymali...i w koncu przestac podpisywac niekorzystne dla kraju umowy, mamy ekspertow,analitykow etc. pora z nich zaczac korzystac

Offline

 

#13 2012-05-01 08:14:02

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

Smile a jak myślisz czemu mamy takie a nie inne stosunki z Rosją? Bo od 50 lat nic tylko wyjemy, dawać kasę, wy jesteście źli, Katyń, teraz Smoleńsk. Niemcy z Rosją potrafią dogadać się na normalnych warunkach. A Polacy też tacy święci nigdy nie byli. O tym, że Polacy mordowali Ukraińców jakoś nikt nigdy nie wspomina. Wojna to wojna, wtedy ludzie tracą człowieczeństwo, a tak jak w Niemczech był Hitler (który notabene rzeczywiście chciał się z nami dogadać) tak w Rosji pojawił się Lenin i Stalin. Nie możesz podjąć takich kroków jak import gazu z Norwegi, bo Rosja nigdy na to nie przystanie. Tak jak nie przystanie na rozwój współpracy z naszymi wschodnimi sąsiadami. Co więcej Rosja jest dla naszych przedsiębiorców atrakcyjnym rynkiem zbytu, więc chcąc nie chcąc nie możesz udawać, że nie istnieje.

Offline

 

#14 2012-05-01 11:00:58

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

Ja generalnie jestem za polityką uniezależniania się od krajów, które traktują nas jak trzeci świat, jedynie w sensie politycznym. Jeśli coś jest dla nas gospodarczo korzystne to nadal utrzymywalibyśmy takież kontakty. W przeciwnym razie szukalibyśmy partnerów gospodarczych gdzie indziej vide Norwegia zamiast Rosji. Wyjście z ZSRE może nie jest najlepszym pomysłem, ale nie możemy wiecznie płaszczyć się przed obcymi rozkradającymi nasze państwo i traktującymi jako rynek zbytu ich odpadów poprodukcyjnych. Czas wzmocnić naszą gospodarkę, szukać nowych rozwiązań, wspierać przedsiębiorczość i przemysł, ruszyć tę polską machinę do przodu.

Offline

 

#15 2012-05-01 11:56:34

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Sprawy międzynarodowe

Zgadza się, na pewno na naszą korzyść jest fakt iż w naszym kraju na szczęście i oby tak zostało nie ma euro. Mamy własną walutę, co daje nam przewagę.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl