Partia polityczna dla młodych

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktywność nie gryzie, pełnoletność nie jest wymagana, a sama rejestracja do niczego nie zobowiązuje.

#16 2012-04-30 18:58:52

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

No tak zapomniałem, że jakby niezbyt precyzyjnie się wypowiedziałem. Dyscyplinie partyjnej mówimy stanowcze nie, toż to oczywista oczywistość. Masz rację, każdy decyduje o sobie i nie można tego zmieniać. Co do znajomych to raczej ich do niczego nie zachęcę. Ci co się nadają są leniwi, a drudzy mają jak na moje trochę zbyt skrajne poglądy. Skrajność jak zawsze - niepożądana, ale inicjatywa jest to już coś. Pamiętajcie jednak, że nic na siłę. Nie można do partii wcielać każdego kto będzie chciał.

A i jeszcze pytanie mam przygotować jakieś propozycje, co do pozostałych podpunktów PRAWO, ADMINISTRACJA, SPRAWY MIĘDZYNARODOWE czy wolicie otwartą dyskusje? Chodzi mi o uporządkowanie poglądów, takie swoiste na czym stoję, kto jest za czym a kto przeciw czemu. Postaram tym razem bardziej się przyłożyć.

Ostatnio edytowany przez ravand (2012-04-30 19:02:50)

Offline

 

#17 2012-04-30 19:04:35

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Zakładam właśnie tematy dla większości problemów, na razie ustalmy wspólne stanowisko w sprawie tego co tutaj padło. Potem pójdziemy dalej, bo za wielki bajzel się zrobi.

Offline

 

#18 2012-04-30 20:16:05

justynajusti94

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

A teraz troche szczegółów technicznych:
Zeby nasze pomysłu troche porzadkowac proponuję aby zalożyć oddzielne posty dla poszczegółnych gałęzi np. ekonomia, rolnictwo sport edukacja itp. Wiadomo ze nikt z nas nie zna sie na wszystkim dl kazdy bedzie mogł udzielac sie tylko tam  gdzie ma cos konstruktywnego do powiedzenia i w ten sposob powoli wyklarujemy postulaty i zalozenia naszej partii.
Po drugie proponuje aby linkt do tego forum umieszczac na portalach spolecznościowych wsrod swoich znajomych (wiem ze to tanie) ale wlasnie w taki spospob mamy sznase "ujawinic sie" i rozpowszechnic. A wiec kto mogłby zajac sie zakladaniem tych oddzielnych postow?

Offline

 

#19 2012-04-30 20:19:19

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Justyna... to co ty teraz stwierdziłaś padło już 5 postów wyżej i te tematy właśnie powstają, a zakładam je ja jako administrator.

Offline

 

#20 2012-04-30 20:43:49

justynajusti94

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Wiem wybacz dopiero po tym jak to napisalam zauwazylam:)

Offline

 

#21 2012-05-01 00:19:07

Defo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 31
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Nie czytałem zbytnio tego wszystkiego... ale powiem jak Piłsudski... który był zapytany o jego program polityczny przez pewnego Hrabiego... "Tępić kurwy i złodziei mości hrabio". Dla mnie to powinniśmy wprowadzić rządy SANACJI i ODRODZENIA POLSKI, a nie tworzyć drugą Irlandię czy Japonię . Podnoszę łapy obie w górę jak najwyżej potrafię

Offline

 

#22 2012-05-01 01:34:02

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Kilka moich pomyslow

1.Politykiem mozna byc tylko 12 lat (3kadencje) co uniemozliwiloby lub zmnieszylo korupcje - od tej metody wyjatek moze byc tylko wtedy kiedy spoleczenstwo tak
zdecyduje.
2.Stala mozliwosc do kontroli finansow panstwowych przez spoleczenstwo dzieki odpowiednim portalom- gdzie ida pieniadze od podatkow, ile skad itd. Logowaniem
moze byc np pesel i jakies haslo
3.ZUS badz jego zobowiazania niech przejmnie jakas profesjonalna ubezpieczalnia--sprawdzic to dokladnie
4.Ograniczyc premiowanie do 1% sumy wykonawczej lecz maksymalnie do 50 000 tyz zl, jak rowniez ograniczyc sume odpraw po odejsciu z stanowiska
5.Zobaczyc jak dziala sytstem emerytalny w skandynawi--skopiwoac  wprowadzic
6.Inwestycje panstwowe maja odtajnione clauzury- czyli jezeli cos jest budowane ze srodrkow panstwowych(pieniedzy podatnikow) jest do wgladu kazdego obywatela,
a nie jak w przypadku stadionu narodowego
7.25 letnia odpowiedzialnosc za wprowadzone ustawy- nie jak teraz .kopacz ja zrobilam swoje niech sie martwi moj nastepca
8.Skladka emerytalna jest procentowa i bez limitu- a nie jak teraz ze gorna kranica jest dwu krotnosc sredniej krajowej
9.zmienic systemy sadownicze, obecny system jest bez zmian od czasow PRL- zobaczyc jak dziala sadownictwo w innych krajach
10.Zmienic system liczenia glosow wyborczych-- ten mozna latwo kontrolowac

Ostatnio edytowany przez Smile (2012-05-01 01:41:27)

Offline

 

#23 2012-05-01 03:42:32

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Defo napisał:

Nie czytałem zbytnio tego wszystkiego... ale powiem jak Piłsudski... który był zapytany o jego program polityczny przez pewnego Hrabiego... "Tępić kurwy i złodziei mości hrabio". Dla mnie to powinniśmy wprowadzić rządy SANACJI i ODRODZENIA POLSKI, a nie tworzyć drugą Irlandię czy Japonię . Podnoszę łapy obie w górę jak najwyżej potrafię

Może wróćmy do mieszkania w jaskiniach ? To też kiedyś się sprawdzało, tak jak rządy sanacji.

Offline

 

#24 2012-05-01 07:46:17

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Defo kilka z twoich pomysłów jest na pewno interesujących i warto wziąć je pod uwagę. Smile fajnie, że lubisz Piłsudskiego, ale to nie przejdzie XDD.

Uważam, że tworząc swój program od razu powinniśmy podać konkretne pomysły jak pewne projekty osiągnąć, dobrze by było poprzeć do jakimiś danymi, a w dobie internetu o to nie trudno. Oczywiście w przypadku oficjalnej publikacji trzeba by poprosić o zgodę.

Offline

 

#25 2012-05-01 12:42:27

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

HRG napisał:

Defo kilka z twoich pomysłów jest na pewno interesujących i warto wziąć je pod uwagę. Smile fajnie, że lubisz Piłsudskiego, ale to nie przejdzie XDD.

Uważam, że tworząc swój program od razu powinniśmy podać konkretne pomysły jak pewne projekty osiągnąć, dobrze by było poprzeć do jakimiś danymi, a w dobie internetu o to nie trudno. Oczywiście w przypadku oficjalnej publikacji trzeba by poprosić o zgodę.

Ja nie jestem fanem Pilsudskiego, byl wielikm mezem stanu w tamtych czasach, ale to "byla ciezka reka", w obecnych czasach to poprostu nie przejdzie.

Offline

 

#26 2012-05-01 12:47:45

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Wiem, że nie przejdzie. Tak samo jak nie przejdzie JKM i NP. Pomysły zbyt rewolucyjne.

Offline

 

#27 2012-05-01 12:51:07

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

JKM opowiadal o tym ze do jego kart wyborczych jest dopisywany drugi x. Jezeli to prawda to oznaczalo by ze ludzie dobrze glosuja a panstwowi to skutecznie blokuja.

Offline

 

#28 2012-05-01 12:57:23

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Nie zdziwiłabym się, ktoś taki u władzy to dla wielkiej 5 koszmar.

Offline

 

#29 2012-05-01 13:01:09

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Dlatego mowilem o zmianach systemu wyborczego, mam tez pewien pomysl w tym temacie.
Obenym mozna latwo manipuowac, patrz rosja.
W jakims regionie zostalo oddanych 159% glosow^^

Offline

 

#30 2012-05-01 13:25:18

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Nazwa, program itp.

Rosja to kraj 140% . To śmiało zakładaj temat o systemie wyborczym i dawaj swoje pomysły.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl