Partia polityczna dla młodych

Ogłoszenie

Aktywność nie gryzie, pełnoletność nie jest wymagana, a sama rejestracja do niczego nie zobowiązuje.

#1 2012-05-12 17:54:29

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Taka sobie mysl

Wiec widze ze ucichlo, jak zawsze zrzeszta ale ja tutaj nie o tym.
Tak sobie ostatnio myslalem o tym wszystkim co sie tutaj( w Polsce) dzieje i doszlem do kilku wniaskow, nie bede sie rozpisywal bo nie mam na to czasu i checi. Wiec chodzi mi o to ze partia to kupa roboty i ogolnie jak bysmy chcieli zaczac od tego to jest naprawde milowy krok a my(przynajmniej tak mi sie wydaje) musimy robic krok po kroczku. Fajnie ze mamy jakis tam program ktory bysmy chcieli zrealizowac ale nie na tym rzecz polego. Ale to nie jest takie proste prawada? Musieli bysmy wpierw zobaczyc ogolne wydatki budzetowe, jaka gmina ile na jakiej podstawie and so on and on... Nie zrozumcie mnie zle jaestem za itd. tylko chodzi o czas, bo to zajmnie mnostwo czasu.
W kazdym razie doze do tego zeby zaczac juz cos robic mam tuatj na mysli zeby zalozyc stowarzyszenie.
Zawsze to poczatek i moj drugi pomysl.
Ogolnie panstwo jest w oplakanym stanie i wiekszosc ludzi o tym dobrze wie, wiekszosc ma tez jakies tam pomysly jak cos zmienic czyli. Nie ktore te pomysly sa poprostu logiczne nic wiecej. Panstwo sie znowu broni przed tym zeby ludzie mieli wplyw na polityke rekami i nogami(mielismy teraz niedawno tego przyklad jak nie chcieli referendum w sparawie emerytur) chociaz mamy to zagwarantowane w konstytucji. Wiec pomysl jest taki, zakladamy strone ludzie sie na niej loguja(np. za pomoca pesla itd) glosuja w danej sprawie i w tym momecie partia glosuje tak samo w sejmie. Takie proste > wiadomo ze bedziemy miec jakis tam program(chocby ten co tutaj mamy) ale glowna decyzje podejma ludzie. W tych czasach gdzie ogolnie wladza ma ludzi gleboko w chuju to to bedzie chyba najrozsadniejsze z mozliwych wyjsc.
W kazdym razie zaczol bym od stowarzyszenia wlasnie uformowanego w tym kierunku.

Offline

 

#2 2012-05-13 16:57:58

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Taka sobie mysl

Cóż nie jest to zły pomysł, ale weź pod uwagę, że nie zawsze większość ma rację. Na pewno należy brać pod uwagę głos społeczeństwa, ale należy przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem.

Offline

 

#3 2012-05-13 17:26:47

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Taka sobie mysl

I tak i nie. Zaleznie od sytuacji w jakiej znajduje sie kraj. Kiedy dobrze prosperuje ludzie nie zwarzaja(przynajmniej wiekszosc) na to ci sie dzieje na arenie politycznej, ale gdy jest zle to wiekszosc szuka rozwiazan problemow. Dlatego wydaje mi sie ze wlasnie ludzie kierowalo bys sie zdrowym rozsadkiem. Poprostu trzeba przedstawiac ludziom wszystkie za i przeciw, tylko rzetelnie.
Moze inaczej, uwazasz ze ludzie mogli by prowadzic gorsza politykeniz jest teraz prowadzona??

Offline

 

#4 2012-05-14 11:18:43

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Taka sobie mysl

Oh... źle mnie zrozumiałeś, uważam, że gorszej prowadzić się nie da, ale uważam, że to eksperci powinni mieć głos w pewnych dziedzinach, a nie zwykli ludzie. Weźmy np. finanse, wszyscy wiedzą, że jak pieniędzy nie ma to trzeba je skądś wziąć i trzeba planować wydatki, ale tylko ekspert potrafi przewidzieć więcej. Poza tym są sprawy w których ludzie zawsze będą na nie. Pytanie tylko czy podejmiesz trudną decyzję i dokonasz dobrego wyboru, czy pozwolisz ludziom dokonać złego wyboru, który będzie się im wydawać korzystny dla nich. Tak wiem powtarzam to co powiedział Tusk, co nie oznacza, że zgadzam się z podniesieniem wieku emerytalnego, są jednak decyzje które jak sam powiedział są niepopularne, ale konieczne. Jak będziesz chciał zlikwidować ZUS i pozostawić kwestię emerytur każdemu obywatelowi z osobna to myślisz, że nie podniosą się głosy protestu. Jak będziesz chciał ograniczyć biurokrację czeka cię walka z tymi, którzy w biurokracji pracują i ich rodzinami, znajomymi. A wątpię, by ludziom chciało się głosować w każdej sprawie, każdy raczej będzie głosował w sprawie tego co dotyczy jego. Tym samym wyborcy i obywatele mogą skutecznie związać ci ręcę. Nie uważam, że nie należy ich pytać. Ale rządy 20 mln (strzelam, że tylu jest dorosłych Polaków) to burdel jeszcze większy niż 460.

Offline

 

#5 2012-05-14 18:47:17

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Taka sobie mysl

Tak tak masz racje, ale z nich sa tacy sami eksperci jak z Ciebie czy mnie...Jak juz mowilem na stronie bylyby wypowiedzi ekspertow(najbardziej szanowanych, niezaleznych itd), ktore czlowiek moglby zobaczyc przeanalizowac itd. I to by bylo wlasnie nasze zadanie. Zbiory wiadomosci, wywiady z tymi ludzmi, przeliczenia itd. Co do biurokracji to jestem za tym zeby zmniejszyc ja do 50% obecnego stanu(oczywiscie po wczesniejszym zmienienu wiekszosci przepisow ktore odsylaja CIe od okienka do okienka), nawet jesli to zwiekszylo by bezrobocie to i tak na tym  budzet panstwa by skorzystal(latwiej ich utrzymac na bezrobociu, niz placic pensje).
Ma to przedewszystkim jedna ogromna zalete o ktorej tutaj jeszcze nie mowilismy, bo widzisz obecny swiat polityki jest bardzo blisko zwiazny z mafijnym, czy lobbystami(wsumie to chyba jedno i to samo w tym momecie), pozwala to kierowac jednostakami. Przykladow sa naprawde setki. Ludzie gina, popelniaja samobojstwa w kluczowych momentach zeznan lub tuz przed, rodziny sa zastraszane itd. Jezeli by sie nam udalo cokolwiek zmienic to przypuszczam ze skonczylibysmy na sznurze jak lepper, a moze zostalibysmy falszywie oskarzenie i osadzeni w wiezieniu(przypominam ze post komunistyczne osoby siedza wysoko u wladzy i zajmuja kluczowe stanowiska, wiec nie mieli by z tym problemu) gdzie przypadkiem by nas straznik zastrzelil.
W naszaym kraju za czasow po jest niesamowicie wielka liczba zgonow ludzi ktorzy duzo wiedza, oczywiscie same przypadki, lub zachwiania emocjonalne. A calego kraju zastraszyc nie moga.
Uwierz, ze ja juz dosc dlugo szukam jak zaczac cos robic, ale to nie takie proste, a to wydaje mi sie jedyna sluszna droga.

Offline

 

#6 2012-05-15 21:32:36

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Taka sobie mysl

To nie tylko nasz kraj, ale cały świat. Jak nie masz powiązań, znajomości ciężko jest zacząć i zdaję sobie sprawę z tego, że gdybyśmy jakimś cudem założyli partię, dostali się do sejmu, potem zdobyli tam ustawową większość i wprowadzili wymienione tu reformy to od razu znajdziemy się na celowniku pewnych ludzi. Problem w tym, że my nie mamy społeczeństwa obywatelskiego, połowa ma gdzieś co się dzieje na szczytach władzy (bo jakby gdzieś nie mieli to już dawno tamci by wylecieli) i dopóki od całego społeczeństwa albo chociaż od większości nie wyjdzie chęć zmian to grupka ludzi tego nie dokona. Jak widać było w sprawie ACTA chociażby jak chcemy to potrafimy, tylko tu trzeba by działać długofalowo, a nie pójść na jeden protest.

Offline

 

#7 2012-05-17 09:51:39

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Taka sobie mysl

No i wlasnie o tym mowie. Wszystkich nas zamknac nie beda mogli, dlatego wydaje mi sie ze to jest jakies tam rozwiazanie.
Widzisz kieruje te posty glownie do CIebie czy nie byla bys zainteresowana tym przedsiewzieciem, jak widzisz reszty tu juz niema.

Offline

 

#8 2012-05-21 12:20:42

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Taka sobie mysl

Przedsięwzięcie ciekawe, ale raczej trudne do zrealizowania. We dwójkę raczej niemożliwe.

Offline

 

#9 2012-05-22 22:32:47

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Taka sobie mysl

Szkoda, że się tak wszystko posypało. Byłem świadom tego, że aktywność spadnie, ale była nadzieja. Udzielałbym się jeszcze, ale pisanie postów sam do siebie nie ma sensu. Tematy utknęły, nic się nie rusza, nie ma nowych członków. Jak widać u nas (jak i wszędzie) już tak jest. Ludzie tylko mówią o zmianach, ale nie chcą ich wprowadzać w życie. Ludzie boją się zmian. Boją się postawić na szali wszystko i zaryzykować. Nie bierzcie tego do siebie, chciałem tu tylko przedstawić moją ogólną opinie.

Offline

 

#10 2012-05-25 11:02:49

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Taka sobie mysl

Niestety taka prawda. Kiedyś pewnie będą sobie za to pluli w brodę, ale cóż to ich wybór.

Offline

 

#11 2012-05-27 21:44:33

justynajusti94

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: Taka sobie mysl

Oni moze, ale my mamy nadal szanse. Tak sie zastanawiam co tu by zrobic zeby sie udalo, bo skoro innym sie udaje to jakis sposob musi istniec

Offline

 

#12 2012-05-28 06:07:50

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Taka sobie mysl

No we dwoch niemozliwe.
Ja ciagle jestem, mam kilku znajomchy z pracy i nie tylko, ktorzy rownierz by podjeli sie tego przedsciewziecia.
Jezeli ktos jest dalej zainteresowany to niech da znac, jak juz mowilem nie zrobimy tego z dnia na dzien.
Trzeba zbierac ludzi, to podstawa i osobiscie wole zeby pozysac 3 osoby zanagazowane niz 15 osob ktore sie od czasu do czasu bedzie udzielac.
Wiec jezeli ktos, jest za tym co tu napisalem niech zarzuci mailem.

Ostatnio edytowany przez Smile (2012-05-28 06:11:52)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl