Partia polityczna dla młodych

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Aktywność nie gryzie, pełnoletność nie jest wymagana, a sama rejestracja do niczego nie zobowiązuje.

#1 2012-04-30 19:51:22

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Prawo

Prawo należy uprościć, mamy zbyt dużo, zbyt niejasnych i zupełnie niepotrzebnych nikomu przepisów. Należy uporządkować prawo karne, nie może być tak, że za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków idzie się do więzienia na tyle samo lat co za gwałt. To jest absurd. Uważam, że w więzieniach należałoby wprowadzić obowiązek pracy, a w przypadku lekkich przewinień prace społeczne.

Offline

 

#2 2012-04-30 19:57:25

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Prawo

HRG napisał:

Uważam, że w więzieniach należałoby wprowadzić obowiązek pracy, a w przypadku lekkich przewinień prace społeczne.

A bardziej skłaniałbym się do chyba najskuteczniejszego na świecie system więziennictwa, czyli Norweskiego, który świetnie resocjalizuje więźniów. W Norwegii tylko 20% byłych skazańców wraca do więzienia.

Offline

 

#3 2012-04-30 20:13:01

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Prawo

Zgadzam się z HRG. W więzieniu praca na własne utrzymanie. Ciężka praca plus resocjalizacja, by nikt nie chciał już tam wracać. System prawny rzeczywiście trzeba uprościć. Koniec z wykorzystywaniem kruczków prawnych. Brak limitów na kary. Zwiększenie uprawnień obrony własnej.

Offline

 

#4 2012-04-30 20:15:59

Green

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 3
Punktów :   

Re: Prawo

Również uważam,że praca na własne utrzymanie to dobry pomysł.

Poruszę tutaj też wątek kary śmierci-jestem zdecydowanie przeciwnikiem.Uważam,że to zdecydowanie zły pomysł,gdyż takiej kary nie można cofnąć.

Offline

 

#5 2012-04-30 20:19:47

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Prawo

Green napisał:

Również uważam,że praca na własne utrzymanie to dobry pomysł.

Poruszę tutaj też wątek kary śmierci-jestem zdecydowanie przeciwnikiem.Uważam,że to zdecydowanie zły pomysł,gdyż takiej kary nie można cofnąć.

Jak dla mnie kara śmierci może mieć miejsce tylko przy ściśle określonych zbrodniach ze szczególnym okrucieństwem, przy bezsprzecznej winie skazanego.

Offline

 

#6 2012-04-30 20:21:24

ravand

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 42
Punktów :   

Re: Prawo

Wniosek Alo poparty. Określone szczególnie okrutne przypadki potwierdzone w 100%.

Offline

 

#7 2012-04-30 20:24:20

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Prawo

Cóż nie jestem zwolennikiem metody oko za oko, choć wniosek Alo jest w sumie logiczny. Jak ktoś wchodzi do knajpy i zabija ze spluwy 20 osób, są na to świadkowie, a on sam był zdrowy na umyśle to w sumie kara śmierci wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Powinna ona być jednak ostatecznością i być wykonywana naprawdę, naprawdę rzadko. Druga kwestia to kwestia sumienia osoby, która miałaby wyroku dokonać. Nie byłabym w stanie powierzyć komuś takiej odpowiedzialności pod przymusem.

Offline

 

#8 2012-05-01 00:26:59

Defo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 31
Punktów :   

Re: Prawo

Praca w więzieniach jak najbardziej, ale zależnie od przewinienia. Zaczynając od najcięższych zbrodni, zabójstw - kara śmierci jest zbyt łaskawa... Powinno się przykuć takiego kolesia w kopalni i niech tam siedzi do usranej śmierci kopiąc węgiel. A posiłek będzie dostawał jeden a spać będzie mógł tylko przez 6 godzin bez możliwości odpoczynku, oprócz własnie jednej przerwy własnie na jedzenie. No i dalej zależnie od przewinienia prace powinny być. NO i ogólnie całkiem zmodyfikować system więziennictwa.

Offline

 

#9 2012-05-01 00:48:38

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Prawo

Tez bym tak zrobil...ale to chyba nie jest mozliwe...chyba zeby zmienic kodeks prawny ze za udowodnione zrodnie z przerazajacym okrucienstwem traci sie prawo do ( i tu wlasnie nie wiem)...czlowieczenstwa???Jak najbardziej praca, jest tam potrzebna le to tez sa potezne inwestycje, zapewne poytek by z tego byl.
Tu trzeba duzo pracy wlozyc, ale pewnie kazdy to poprze bo placi na tych co tam siedza i nic nie robia(polska resocjalizacja) a stawke zywieniewa maja w okocicach 17 zl--kolejny absord

Ogolnie co co powiedzial ALo mozna probowac wprwadzac...my jestesmy oglnie zacofanym w kazdym aspecie i kazdej galezi, co nie jest ostatecznie najgorsza rzecza ktora mogla by sie nam przydarzyc, chodzi mi o to ze kraje rozwiniete probowaly roznych rzeczy, a my juz wiemy czy to wypalilo czy nie. Wiec mamy sie od kogo uczyc, wiemy jakie bledy zostaly popelnie itd. dam przyklad

Energia atomowa- swiat od tego odchodzi a my cisniemy jak debile i znowu na niekorzystncy warunkach, a mamy mozliwosci i srodki zeby wytwarzac energie z innych zrodel,ale to gadka na inny temat

Offline

 

#10 2012-05-01 01:14:17

Defo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 31
Punktów :   

Re: Prawo

W niektórych zakładach karnych nawet jeszcze więcej, plus telewizja, dostęp do siłowni itp. Jakby tworzyli zapasową armię? Inwestycje są potrzebne by cokolwiek osiągnąć. Nie traci praw do "człowieczeństwa" lecz jest umieszczony w zakładzie karnym o specjalnym rygorze za wyrządzone zbrodnie.

Offline

 

#11 2012-05-01 03:58:17

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Prawo

Defo proszę Cię praca ponad siły, bez możliwości odpoczynku ? W czym było by to lepsze od obozów koncentracyjnych ? Praca owszem, ale nie w morderczych warunkach, w czym byli byśmy wtedy lepsi od samych skazanych ? Po drugie tylko w części zakładów karnych jest dostęp do telewizji, internetu, powiem więcej, we wspomnianej przeze mnie Norwegii, więźniowie mają naprawdę bardzo dobre warunki i w niczym nie przeszkadza to w bardzo dobrej resocjalizacji więźniów. Na dodatek, dziwne że w większości krajów o bardzo rygorystycznym systemie karnym przestępczość jest najwyższa.
Smile serio kto rezygnuje z energii atomowej ? Niemcy, o ile wiem mają z niej zrezygnować dopiero za 30-40lat, ich na to stać, oni spokojnie zapewnią bezpieczeństwo energetyczne swojego kraju do tego czasu, nas zwyczajnie nie stać na rezygnację ze świetnego sposobu pozyskiwania energii, tylko dlatego że inni mają taki kaprys.

Offline

 

#12 2012-05-01 07:36:15

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Prawo

Nie zgodzę się z tobą Defo, jak zauważył Alo praca i owszem, ale w normalnych warunkach i za pieniędze. Jeżeli pieniędzy będzie więcej niż koszty utrzymania więźnia proponuję by pieniądze te przekazać rodzinie skazanego lub samemu skazanemu po wyjściu z więzienia (zważ na to iż większość ludzi wraca do więzień, bo po wyjściu nie ma po prostu nic). Kwestia druga to przestając traktować więźnia jak człowieka sami go odczłowieczamy, trudno wierzyć w resocjalizację, gdy więźniowie nie będą po ludzku traktowani. Uważam także, że w przypadku osób skazanych na dożywocie powinno przestać obowiązywać zwolnienie warunkowe. Zresztą pomysł samego takiego zwolnienia jest pomysłem złym. Kiedy dziecko skraca się szlaban z tygodnia do trzech dni to się nazywa to niekonsekwencją i nie ma ma wtedy aspektu wychowawczego, bo dzieci potem to wykorzystują.

Offline

 

#13 2012-05-01 14:10:48

Smile

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Prawo

Niemcy i francja podpisaly (albo sa w trakcie podpisywania) umowe z POlska ze wspomoga budowe naszej elektrowni atomowej(finasowo),w zamian za przechowywanie ich odpadow radioaktywnych. Stary czy ty masz pojecie jakie sa koszty przechowywania tego syfu...........
Zamiast energi atomowej proponuje budowe elektrowni geotermalnych. Za cene jednej elektrowni atomowej mamy 3(jak nie 4)geotermalne ktore wytworza 2 razy wiecej mocy niz jedna atomowa. Sa nieszkodliwe dla srodowiska, nie ingeruja w ekosystem itd.
Polska ma bardzo wielkie zloza wod geotermalnych, wiec jest z czego czerpac---tak tylko wzgledem energi atomowej

Ale zgadzamy sie ze wieznoiwie beda pracowac (czyli ich utrzymanie odchodz od budzetu panstwa), praca powiedzmy ze bedzie zalezna od rodzaju przestepstwa .
Nie placisz alimentow - zmaitasz ulice.
Morderstwo - kamieniolomy
to tylko takie przyklady majace na celu pokazac skale, prosze ich nie traktowac powaznie

Offline

 

#14 2012-05-01 14:49:39

HRG

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 102
Punktów :   

Re: Prawo

Złoża geotermalne i od razu kojarzy mi się ojciec Rydzyk XD. Pomoc w budowie elektrowni atomowej oferuje nam także Rosja, zresztą w planach jest budowa elektrowni atomowej w obwodzie Kalingradzkim, ale nie wiem czy Rosjanom akurat w twej kwestii ufam. Jakoś tak Czarnobyl źle mi się kojarzy. Oczywiście szansa na powtórzenie takiej katastrofy jest jak jeden na milion, ale potrafię zrozumieć obawy ludzi, którzy nie chcą mieć takiej elektrowni w pobliżu, a że w Polsce wiele rzeczy jest budowane i nadzorowane na odwal... . Z drugiej stron świat sam pomału się z pomysłu energii jądrowej wycofuje. A u nas w kraju są możliwości pozyskiwania energii w sposób prosty i ekologiczny.

Offline

 

#15 2012-05-01 15:23:30

Alo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Prawo

Smile napisał:

Zamiast energi atomowej proponuje budowe elektrowni geotermalnych. Za cene jednej elektrowni atomowej mamy 3(jak nie 4)geotermalne ktore wytworza 2 razy wiecej mocy niz jedna atomowa. Sa nieszkodliwe dla srodowiska, nie ingeruja w ekosystem itd.


Nie wiem jak lepiej to skomentować. Polecam stronę http://poznajatom.pl/ .
HRG Kto wycofuje się z energii jądrowej ? Pytam już po raz któryś, bo serio nie wiem o kim mówicie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl